PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Soovitusi reisimiseks muutunud maailmas

Arvestusega, et pandeemia ei ole lõppenuks kuulutatud ning hetkel on aktiivne n.ö Covidi teine laine, siis tuleb paratamatult valmis olla selleks, et reisile minnes võib ette tulla erinevaid piiranguid ja tõrkeid (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm.). Valmis tuleb olla ka selleks, et olukorrad võivad väga kiiresti muutuda ja mis täna on lubatud, võib homme olla juba keelatud.

 

Uuri plaanitud sihtkoha kohta enne reisi ostmist võimalikult palju infot

  • Mida soovitab EV Välisministeerium. Milline info on nende kaudu kättesaadav?
  • Mis on konkreetse riigi välisministeeriumi kodulehel reisipiirangute kohta kirjas?
  • Tasub uurida internetist lisainfot sisestades otsingusse riigi nime, nt „Belgium travel restrictions“ – võib saada väga palju täiendavat ja täpsustavat infot, mida välisministeeriumi kodulehel eraldi veel välja toodud ei ole.
  • Tasub uurida interneti otsingute abil ajalugu – kuidas käitus vastav riik Covidi esimese laine korral – milliseid piiranguid / keeldusid siis kehtestati, nt otsida „ Belgium travel restrictions in March 2020“. Võib eeldada, et riigid võivad kasutada juba esimese laine ajal väljakujunenud meetmeid ja seisukohti (näiteks keelustavad avalikud üritused).

 

Uuri reisikorraldaja / lennufirma kodulehel olevat infot, suhtle klienditeenidajaga ja vaata lepingutingimusi

  • Vaata, millist infot jagab lennufirma / reisibüroo. Mida soovitatakse ja kas on infot, kuidas käitutakse siis, kui esineb tõrkeid ja piiranguid.
  • Tutvu, mis on kirjas reisilepingus – kas pakutakse reisikuupäevade tasuta muutmist või raha tagastamist, kui reisitõrke põhjustab Covid.
  • Uuri reisifoorumite kaudu infot ja ajalugu – millised lennufirmad / reisikorraldajad on olnud Covidi esimese laine korral vastutulelikud ja paindlikud ja arvesta teiste reisijate varasemaid kogemusi (nt kui kiiresti klienti hädaolukorras aidati, kas ja kui kiiresti pakuti alternatiive / raha tagastamist jms.).

 

Võimalusel vali reisimiseks piirkond, kus võimaliku tagasipöördumise korral ei ole vaja läbida mitmeid transiitriike

  • Kui on võimalik reisipiirkonda valida (nt puhkusereis), soovitame valida piirkondi, mis ei ole väga kauged – kus ootamatu tagasipöördumise vajaduse korral on võimalikult lihtne kodumaale jõuda. Kuna eri riikides võivad kehtida täiesti erinevad piirangud, võib mitme transiitriigi läbimine osutuda keerulisemaks ja samuti ka kulukamaks.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.