PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Suure osa veekahjude taga on survevoolikute purunemine

Möödunud aasta algusest kuni tänavu märtsi lõpuni sai PZU Kindlustus üle 700 teate torustike põhjustatud veekahjudest, umbes pooltel juhtudest oli kahju tingitud toru või survevooliku purunemisest.

„Survevoolikuid näeme kodus mitmel pool, sest nende abil ühendatakse nii segisteid, pesumasinaid ja nõudepesumasinaid kui ka soojaveeboilereid, seetõttu on iga kodu veetorustikus nõrku kohti, mille seisukorral tuleb veekahjude ennetamiseks kindlasti silma peal hoida,“ ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk. „Veelekked on kõige sagedasemad kodukindlustuse kahjujuhtumid ja halvimal juhul võib ühest veelekkest tekkinud rahaline kahju ulatuda kümnete tuhandete eurodeni,“ toonitas Habakukk.

AS-i Onninen Eesti sanitaartehnika lahenduse juhi Ivar Pilve sõnul võib veelekete oht tekkida juba siis, kui kodus tehakse torutöid. Sageli juhtub, et valitakse teiseks otstarbeks mõeldud või vale pikkusega survevoolikud või siis paigaldatakse need valesti. „Survevoolikud näiteks boilerile, kööki või kodumasinatele on erinevad, sest nende temperatuuri- ja survekindlus on erinev,“ tõi Pilv välja. „Niisketes ruumides tuleb alati kasutada voolikuid, mille liited ja punutis on korrosioonikindlad.“

Survevoolikuid peab olema võimalik kontrollida ja selleks tuleb need paigaldada nii, et need oleksid nähtaval. „Paigaldamise käigus peab sellele lisaks jälgima, et survevoolik ei jääks liialt keerdu või muidu pinge alla,“ toonitas Pilv. „Ärge kunagi paigaldage ka kahte või enamat voolikut järjestikku, selle asemel on parem valida sobiva pikkusega survevoolik.“

Lisaks õige otstarbe ja pikkusega survevooliku õigele paigaldamisele on tähtis ka survevoolikute hooldamine ja vajadusel uuendamine. „Survevoolikute seisukorda tuleb regulaarselt kontrollida ja kulumise või korrodeerumise korral voolik kohe välja vahetada,“ rääkis Pilv. Survevoolikute kahjustumise vältimiseks tuleb ära hoida nende kokkupuutumine söövitavate ainetega ja jälgida, et vooliku väline punutis kahjustada ei saaks. Voolikute puhastamiseks tuleb kasutada niisket lappi ja vältida abrasiivseid ja agressiivse toimega puhastusvahendeid.

Fotodel: purunenud survevoolik (allikas: PZU) ja uus survevoolik (allikas: Onninen).

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.