PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Tallinnas selgus parim parkija

Reede pärastlõunal Rocca al Mare keskuse parklas toimunud parkimisvõitlusel selgitati välja parim parkija. PZU Kindlustuse korraldatud võistluse raames tuletati osalejatele meelde parkimise ohutu parkimise põhitõdesid ning õigeid parkimisvõtteid. Teiste seas osales võistlustel ka räppar Reket ning võistlejaid assisteeris manööverdamisel koomik Mattias Naan.

Parkimisvõistluse käigus pidid osalejad 30 sekundi jooksul tagurdama võimalikult täpselt kahe sõiduki ja parkimisjoonte vahele. Parimaks parkijaks osutus Raul Kaubi Tallinnast.

Parkimisvõistlustel aitas sõiduõpetaja ja OÜ Autosõit juhatuse liige Indrek Madar meenutada liiklus- ja ohutusreegleid, mida tuleks parklates silmas pidada. „Eriti oluline on suunata tähelepanu ohutule liiklemisele just nüüd, mil kool on algamas ning tänavatel ja parklates liigub võrreldes suvega rohkem lapsi, keda on autojuhil tihtipeale võimatu märgata. Küsimus pole vaid plekimõlkimises vaid meie kõigi tervises ja heaolus,“ selgitas Madar. Lisaks parklatele pööras Madar tähelepanu ka sõidukiiruse valikule ning selgitas ilmekalt, mida tähendab lubatud 50 km/h asemel 60 km/h kiirusega sõitmine ning kuivõrd traagilised tagajärjed sellega kaasneda võivad.

PZU sõidukikahjude grupijuhi Jaanus Tanne sõnul juhtuvad enamus plekimõlkimistest parklates seepärast, et inimesed on kas hajevil või eksitakse elementaarsete liiklusreeglite vastu. „Ainuüksi parkimiskohale või –kohalt välja tagurdades teisele pargitud sõidukile otsasõidul tekkinud kahjujuhtumeid laekub PZU-le keskmiselt neli tükki päevas,“ ütles Tanne. „Kindlasti tuleb mõista, et mobiiltelefonide kasutamine liikluses peaks olema välistatud, sealhulgas ka parklas. Iga manöövri ohutuses tuleb korduvalt veenduda, eriti tagurdamisel. Selleks tuleb kontrollida pidevalt peegleid ning vajadusel kasutades kõrvalistuja või kaasreisija abi,“ lisas Tanne.

PZU käsitles möödunud aastal 3200 parkimisega seotud liikluskindlustusjuhtumit 2,6 miljoni euro väärtuses, käesoleva aasta esimese augusti seisuga on PZU-d teavitatud umbes 1900 parkimisega seonduvast kindlustusjuhtumist ligi 1,4 miljoni euro väärtuses.

PZU 2017. aasta statistika kohaselt on levinuimad parkimisega seotud liiklusõnnetuste põhjused järgmised:

  1. Tagurdades parkimiskohale või –kohalt liikuja otsasõit pargitud sõidukile – ligi 46% parkimisega seotud liiklusõnnetustest
  2. Pärissuunas parkimiskohale või –kohalt liikuja otsasõit pargitud sõidukile – ligi 20% parkimisega seotud liiklusõnnetustest
  3. Mööduva sõiduki otsasõit pargitud sõidukile – ligi 11% parkimisega seotud liiklusõnnetustest
  4. Tagurdades parkimiskohale või –kohalt liikuja kokkupõrge liikuva sõidukiga – ligi 13% parkimisega seotud liiklusõnnetustest
  5. Uksega teise sõiduki kahjustamine – ligi 7% parkimisega seotud liiklusõnnetustest
  6. Pärissuunas parkimiskohale või –kohalt liikuja kokkupõrge liikuva sõidukiga – ligi 3% parkimisega seotud liiklusõnnetustest

 

Raul Mee tehtud fotosid üritusest leiab: https://www.dropbox.com/sh/f6dy3t4vvlysgib/AADc8P5pUydYGefYuIBD82nna?dl=0.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.