PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Tormi lõhutud kortermaja katus tõi 20 000-eurose kahju

Jaanipäeva eel Eestit räsinud torm tekitas paksult pahandust, põhjustades kahju nii sõidukitele kui ka hoonetele. Suureks kahjukannatajaks oli Tallinnas Ehitajate teel asuv kortermaja, millelt torm viis 250 ruutmeetrit katust. Juhtumi kogukahju oli üle 20 000 euro, teatas PZU Kindlustus. 

„Kahjuteade Ehitajate teel asuvalt korteriühistult laekus PZU Kindlustusele pärast 19. juunil pealinna räsinud tormi, kus tuuleiilid ulatusid kohati kuni 24 meetrini sekundis,“ ütles PZU varakahjude grupi juht Marge Habakukk. Tugeva tuule tõttu sai kahjustada 250 ruutmeetrit katust ning lisaks oli tarvis organiseerida ajutine lahendus, kuna vihmasadu jätkus.

PZU Kindlustus organiseeris samal päeval hoonele ajutise kattelahenduse, millega peatati vihmavee tungimine hoonesse. „Järgnenud päevadel sademete tõttu majaelanikelt täiendavaid kaebusi ei laekunud, mistõttu võime oletada, et ajutine lahendus toimis,“ lisas Habakukk. Hoone ajutine katmine maksis 2400 eurot ning PZU eraldas kortermaja katuse taastamiseks 18 431 eurot.

PZU Kindlustuse kõik 19. juuni tormikahjud ulatusid 60 000 euroni.

„Ühistukindlustus kaitseb kortermaju kahjude eest, mis tekivad ühisomandile nagu katus, majaseinad, välisuksed, trepikojad, torud, kaablid jne. Kindlustuse korral ei pea kahju korvama ühistuliikmetelt remondifondi kogutud summadest või mõnel muul moel,“ märkis Habakukk.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.