PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Põhjapõder võib naabri katusel maanduda veel enne jõululaupäeva

Kolmapäeva ööks ennustavad ilmateadlased tormi, mis räsib eeskätt saari ning Eesti loode- ja põhjarannikut. Tormituuleks peaksid kindlasti valmistuma need inimesed, kellel veel siiani terrassimööbel ja batuudid suvest õuele jäänud, aga ka need, kes oma koduaia jõuluehetega on kaunistanud.

PZU kodu- ja isikukindlustuse tootejuhi Kristo Õunapuu sõnul on ka Eestis üha populaarsem oma koduaed lähenevate jõulude ootuses tuledesse ehtida. „Loomulikult aitavad värvilised ja tuledes kaunistused tuua pimedal ja lumevaesel ajal luua jõulumeeleolu, kuid tormituulega võivad need lendu tõusta ning tekitada paksu pahandust nii enda kui naabrite hoonetele ja autodele. Varasematel aastatel pole see probleem olnud, sest detsembri lõpp ei ole tavaliselt nii tormine, aga homseks tormiks valmistudes tasuks kindlasti üle kontrollida, et kas kõik ehted on korralikult kinnitatud. Muidu võib juhtuda, et neljapäeva hommikul tuleb oma põhjapõtru ja jõulutaati otsida naabri katuselt,“ ütles Õunapuu.

Õunapuu sõnul tasub kriitilise pilguga üle vaadata kõik lahtised esemed koduaias alustades väiksemast terrassimööblist lõpetades batuutidega, kasvuhoonete omanikud peaksid tegema kindlaks, et kasvuhoone aknad ja uksed on korralikult kinni. Rõdudega korterite omanikel tuleks kontrollida, et kõik rõduklaasid on korralikult fikseeritud, et ei tekiks tuuletõmbust, mis klaasi eest võivad rebida ja alla tänavale lennutada ohustades nii autosid kui jalakäijaid. Autod tasuks parkida kõrgetest puudest ohutusse kaugusesse.

Ettevaatlik ei peaks olema vaid mammonaga vaid ka omaenda tervisega, ütleb kindlustusekspert. „Tormiga soovitame inimestel kindlasti pigem siseruumides püsida, sest puuoksad, purunenud reklaamitulbad ning muud lendavad esemed pole ohuks ainult autodele ja akendele vaid loomulikult ka inimestele endile. Need, kes tavaliselt rattaga liiklevad, võiksid täna ohutuse mõttes valida ühistranspordi,“ ütles Õunapuu.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.