PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Tühine komistus suvelaagris võib lapse nädalateks voodisse aheldada

Sisustamaks suvist koolivaheaega saadavad paljud vanemad oma lapsed nädalaks-paariks õppe- või treeninglaagrisse. Kahtlemata on see hea viis pakkuda lapsele tervislikult ja harivalt veedetud aega uute sõprade seltsis. Samas tuletab PZU Kindlustus lapsevanematele meelde, et laagrites juhtub pahatihti ka õnnetusi ja traumasid.

PZU isikukindlustuse tootejuhi Kristo Õunapuu sõnul laekub suve jooksul ikka kahjujuhtumeid, kus laps on saanud suvelaagris vigastada, sealjuures ei pea tegu olema tingimata spordilaagriga. „Näiteks möödunud suvel juhtus õnnetus lastelaagris lõunasöögi ajal. Terve hommiku värskes õhus ringi toimetades läheb kõht loomulikult tühjaks ning lapsed jooksid võidu sööma. Ega palju ei läinudki tarvis – tekkinud tormijooksus komistas üks tütarlaps nii õnnetult, et murdis kukkudes rangluu,“ toob Õunapuu näite.

Rangluumurd on aga tõsine trauma ning eeldab, et lapsevanem saaks pea kuu aega olla lapsega kodus ning tema eest hoolitseda. „Antud juhul tuligi kasuks kindlustus – hüvitiseks saadud valuraha ning vanema valitud päevaraha hüvitis võimaldas töötasu säilitada ning lapsevanem sai vajaliku aja muretult lapsega kodus veeta.

Kuna paljud pered soovivad suvekuude jooksul koos reisida, siis ei tasu Õunapuu sõnul unustada ka reisikindlustust. „Kui lapsel näiteks tekib trauma või ta ootamatult haigestub, siis loomulikult tuleb reis ära jätta. Haige lapsega ju väljasõidule ei lähe. Seetõttu soovitame teha reisikindlustus kohe kui reisiplaanid paigas – kindlustus hüvitab tehtud kulutused ka siis kui reisi peaks enda või lapse tervisehäda tõttu ära jääma,“ selgitas Õunapuu.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.