PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Tühjad akud tõid suvel rekordiliselt palju autoabi väljakutseid

PZU Kindlustuse kaskokliendid on tänavu tellinud autoabi pea sama palju kui eelmisel aastal. Kuid kolmandas kvartalis on märgatavalt rohkem läinud vaja käivitusabi.

Kui eelmisel aastal kasvasid PZU klientide autoabi väljakutsed 44 protsenti, siis tänavu üheksa kuuga on juhtumite arv eelmise aasta tasemel. Kõige rohkem läheb vaja pukseerimist ja tehnilist abi, mis aastaga on kasvanud ligikaudu 5%.  Juhtumite koguarvult järgnevad käivitusabi ning abi liiklusõnnetuste puhul. Omajagu probleeme esineb ka rehvidega, teatas PZU.

„Kuid kolmandas kvartalis pole PZU kunagi registreerinud nii palju käivitusabi väljakutseid kui tänavu. Võrreldes eelnenud suvedega on neid ligi poole rohkem ja tühja aku juhtumite koguarv läheneb talvise kõrghooaja näitajatele,“ ütles PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juht Teet Järv.

Järve sõnul on palju juhtumeid seotud pikalt seisnud autodega. „Kõige sagedasem põhjus on oma aja ära elanud aku, mis võib ka soojal ajal ja pidevalt sõites otsad anda.  Kui aku on juba viis aastat vana, siis võiks eriti enne talve mõelda uue soetamisele. Lisaks aku vanusele pärsivad selle võimekust sagedased ja lühikesed linnasõidud, mis ei luba generaatoril akut piisavalt täis laadida. Kaasaja autodes on ka palju elektritarbijaid, mis suurendavad aku koormust,“ märkis Järv.

Probleemide ennetamiseks tasub eriti vanematel akudel kontrollida regulaarselt selle pinget ja vajadusel optimeerida auto elektritarbimist. Start-stop funktsiooniga auto puhul annab aku probleemidest märku selle funktsiooni pidev väljalülitumine, kuna töötavat mootorit läheb vaja aku laadimiseks.

Mõned näited käivitusabi väljakutsetest:
  • Sõiduk ei käivitu, seisnud umbes 10 tundi
  • Ööseks jäid tehnikaseadmed sisse ja nüüd aku tühi
  • Starterile jäi vool peale ja nüüd aku tühi
  • Sõiduk ei käivitu, seisnud tund ja aku on omaniku sõnul vilets
  • Auto seisis kaua parklas, nüüd aku tühi
  • Aku tühi, tuled jäid peale
  • Aku tühi ja ukselukk ei tööta ning ei saa autosse sisse, et aku laadima panna
​Kokku on PZU kliendid teinud tänavu üle 2400 autoabi väljakutse, kui 2021. aastal oli neid kokku 3454 ning aasta varem 2395. PZU kliendid saavad autoabi tellida kas telefonitsi või digitaalselt otse veebist, märkides seal ära, milles nad abi vajavad.

Lisatud on ekraanitõmmis autoabi populaarsematest teenustest ning (allikas: pzu.ee).

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.