PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Üha rohkem autojuhte eelistab lamellrehve

PZU Kindlustusseltsi korraldatud küsitluse põhjal eelistab enamik eestlaseid endiselt naastrehve, mis tunduvad inimestele turvalisema valikuna. Samas näitavad küsitlustulemused aastate lõikes autojuhtide kasvavat poolehoidu lamellrehvide suhtes nende madalama sõidumüra ja väiksema ökoloogilise jalajälje tõttu.

Kui veel 2016. aastal eelistas 77 protsenti PZU küsitlusele vastanutest naastrehve ning 2017. aastal 69 protsenti, siis tänavu eelistab naastrehve juba kõigest 64 protsenti vastanutest. Vastajate sõnul räägib lamellrehvide kasuks nende väiksem ökoloogiline jalajälg ning väiksem müratase. Nimelt lõhuvad lamellrehvid võrreldes naastrehvidega vähem teekatet, tekitavad vähem pori ja tolmu ning ei tõsta märgatavalt ka salongi kostuvat mürataset. Üks küsitlusele vastanutest ei pea naastrehvi lihtsalt mõistlikuks olukorras, kus suurem osa hooajast sõidetakse ikkagi puhtal asfaldil.

Samas paljude vastanute hinnangul sobivad naastrehvid lamellrehvidest meie talvetingimustesse paremini, sest need on kindlamad heitlikes ilmastiku- ja teeoludes ning seda nii linnas kui ka maapiirkondades, kus naastrehvid tagavad parema haakuvuse just jäistes teeoludes.

PZU sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul on ekslik arvata, et naastrehvid on tingimata kõigis teeoludes turvalisem valik. „Näiteks linnatingimustes on lamellrehvid kindlasti parem valik, sest nende pidurdusteekond on kuival asfaldil lühem võrreldes naastrehvidega. Maapiirkonnas ja jäistes oludes võib jällegi lamellrehvidel pidurdusteekond venida halvimal juhul pea poole pikemaks võrreldes naastrehvidega,“ selgitas Tanne. Tanne sõnul tuleks omale rehvid valida just eeskätt lähtuvalt sellest, kus nendega enamasti sõidetakse – maanteedel või linnatänavatel.

Kuid nagu kirjutas üks küsitlusel osalenutest: kui sõita ei oska, siis ei hoia ka ükski nael sind teel. Veel meenutati kommentaarides, et sõita tuleks alati ohutunne kuklas ning vältida otstarbetuid hulljulgusi. Jaanus Tanne tuletab autojuhtidele meelde, et enne rehvivahetust tasuks kontrollida, kas mitu hooaega tagasi ostetud talverehvid – olgu naast- või lamellrehvid –  liigselt kulunud poleks.

Kokku osales PZU Facebooki lehel korraldatud auhinnamängus 3159 inimest. Lamellrehve eelistas 1131 inimest ning naastrehvide poolt hääletas 2028 vastajat.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.