PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Uus nähtus: robotniidukid satuvad autorataste alla

PZU Kindlustusele on teatatud juhtumitest, kus robotniiduk on jäänud õuealal auto alla ning saanud kahjustada. Niidukite remont on läinud maksma üle 700 euro.

Mõlemad sellekevadised juhtumid toimusid õuealal, kui juht hakkas tagurdama ning samal ajal sõitis auto taha robotniiduk. Kokkupõrget ei olnud võimalik vältida ning nõrgem osapool tuli saata remonti. Ühel juhul hüvitas PZU kodukindlustuse raames robotniiduki parandamiseks kulunud 721 eurot ja teisel juhul 767 eurot. Sarnaseid juhtumeid on esinenud ka varem ning üldjuhul on robotniidukid olnud peale remonti jälle töövõimelised.

„Õuealal sõitma hakates tuleb hoolega vaadata, et inimesed ja koduloomad oleksid turvalises kauguses, samuti et teele ei jääks seisvaid objekte. Robotniidukite populaarsuse kasv ja kahjujuhtumid tähendavad aga seda, et hoovides tuleb olla senisest tähelepanelikum. Kui vähegi võimalik, siis õuealal tasub auto parkida nii, et sõitu saab alustada tagurdamata,“ ütles PZU varakakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Fotodel: autorataste alla jäänud robotniidukid (allikas: PZU)

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.