kodukindlustus
Uudised
 
kodukindlustus
Liitu meeskonnaga
 

Vigastustega lõppevaid õnnetusi toimub Eestis kodudes ELi keskmisest rohkem

Vigastustega lõppevaid õnnetusi toimub Eestis kodudes ELi keskmisest rohkem

Eestis toimub kodus või koolis vigastustega lõppevaid õnnetusi ELi keskmisest rohkem. Suhteliselt vähem juhtub neid vaba aja veetmisel, kui võtta aluseks Eurostati andmed, mis põhinevad European Health Interview Survey raames toimunud elanikkonna küsitlusel.
Uuringu kohaselt toimus kodus või koolis vigastustega õnnetusi kõige sagedamini Tšehhis – 100 000 elaniku kohta 9,4. Järgnesid Sloveenia (7,4), Saksamaa (6,3) ning 7. kohal oli Eesti 3,9 õnnetusega, vahendas PZU Kindlustus.
Vaba aja veetmine tõi vigastustega õnnetusi kõige rohkem kaasa Saksamaal (näitaja 10,1), kellele järgnesid Soome ja Holland (8,9). Eesti näitaja – 3,7 – jäi alla ELi keskmise.
Tulemusi kommenteerinud PZU Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kristo Õunapuu sõnul on Eestis tavaks paljusid majapidamistöid ise teha ning seejuures unustatakse pahatihti ohutusnõuded. „Juba paari meetri kõrguselt redelilt kukkumine võib tekitada tõsiseid vigastusi ning see risk kaasneb nii remondi- kui ka aiatöödega. Samuti käiakse mõnikord hooletult ringi lõike- ja aiatööriistadega. Seda näeme oma igapäevastes õnnetusjuhtumikindlustuse kahjujuhtumites,“ märkis Õunapuu. Tema sõnul on kodu inimesele tuttav ja turvalisena tunduv keskkond ning ohte ei osata sageli märgata.
Vaba aja puhul kaasnevad vigastused peamiselt aktiivse elustiiliga, kuid siin kasutavad inimesed üha usinamalt kaitsekiivreid, põlvekaitsmeid jm vahendeid, mis hoiavad sageli hullemad vigastused ära. Küll on tulnud ette juhtumeid, kus jalgrattur sõidab läbi vihmaveega täitunud löökaugust ja tagajärjeks on tõsine vigastus.
„Isegi kui õnnetusjuhtumikindlus katab näiteks õnnetusest tuleneva sissetuleku vähenemise, on kõige lihtsam olla ettevaatlik ning mitte tekitada endale või teistele muresid,“ ütles Õunapuu.
Õnnetusjuhtumikindlustuse eesmärk on pakkuda inimestele täielikku kaitset väga erinevate ootamatute tervisekahjude korral. Õnnetusjuhtumikindlustus aitab katta ka need õnnetusjärgsed kulud, mida näiteks haigekassa ei hüvita, ning samuti aitab see säilitada sissetulekud siis, kui inimene on õnnetuse tagajärjel ajutiselt töövõime kaotanud.
PZU õnnetusjuhtumikindlustus on pere- ja spordisõbralik. Kui PZU õnnetusjuhtumikindlustuses on valitud päevaraha hüvitis ja pere alaealise lapsega juhtub õnnetus, saab vanem jääda rahulikult hoolduslehele, ilma et kaotaks oma sissetulekutes. Harrastussport ning alaealiste puhul ka võistlussport on PZU õnnetusjuhtumikindlustuses automaatselt kaetud.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Alates 2013. aastast Eestis tegutsev PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe

PZU on usaldusväärne kindlustusgrupp, mis tugineb 200-aasta pikkusele kogemusele. Riiklik ettevõte PZU SA (Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna) asutati 1803. aastal ning see oli esimene kindlustusselts Poolas.

PZU SA on Poola suurim kindlustusselts nii käibe, klientide arvu, müügivõrgu, töötajate kui ka partnerite arvu poolest. Teenused hõlmavad elu- ja kahjukindlustust, pensionivara haldust, investeerimisfonde ja säästmis- ja kogumistooteid.

PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe, mis on lisaks Poolale esindatud Ukrainas, Leedus, Lätis ja Eestis.
Eesti turule sisenes ettevõte 2013. aastal ning omandas 2014. aastal RSA kindlustusgrupi varad Poolas, Lätis, Leedus ja Eestis, millega saavutas turuliidri positsiooni ka Baltikumis.

PZU on 2010. aastast börsiettevõte. 2014. aasta esimeses pooles ulatus PZU Groupi brutopreemiate maht 8,438 miljardi zlotini (2,03 miljardit eurot) ning puhakasum oli 1,72 miljardit zlotti (0,41 miljardit eurot).

Reitinguagentuur Standard & Poor’s hindab pikaajalist PZU krediidi- ja finantstugevust reitinguga A; reitingu väljavaade on stabiilne.

 

Info PZU SA kohta

Põhikirjajärgne kapital 86 352 300 Poola zlotti (umbes 21 miljonit eurot), aktsiakapital 86 352 300 Poola zlotti
Aadress: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA) Jana Pawła II 24 00-133 Warszawa
Poola registrikood: 526-025-10-49
www.pzu.pl.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.

PZU Kindlustus sisenes eesti turule 2013 aastal. Ettevõtte eesmärgiks on olla kõige suurema kliendirahuloluga kahjukindlustusselts Eesti turul, tegutsedes laia tootesortimendiga üleriigiliselt enamuses turusegmentides. Kui soovid kuuluda kiiresti areneva rahvusvahelise ettevõtte meeskonda ning oled huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, siis saada oma CV ja sooviavaldus e-kirja teel cv[@]pzu.ee. Sinu loal hoiame sinu poolt saadetud info alles, et sobiva töökoha tekkimisel saaksime sinuga ühendust võtta.  

Praktikakohad

Kui oled õpihimuline noor, kes alustamas oma tööalast karjääri ning arvad, et võiksid olla huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, tule ja pane end proovile meie müügiosakonnas – pakume sulle võimalust harjutada müügitööd ning testida enda sobivust sellel erialal. Huvi korral võta ühendust meie personaliosakonnaga aadressil cv[@]pzu.ee.

PZU Kindlustus soovib edendada liikluskultuuri ning tegeleb aktiivselt ühiskonna harimisega kahjuennetuse osas

Aastal 2013 alustasime koostööd Laste Liiklusmängukeskusega, kus 3-10 aastased lapsed saavad läbi mängulise liikluslinnaku õppida liikluses hakkama saama. Lisaks toetame ka keskuses läbiviidavaid jalgratturi lubade koolitusi.

Aastatel 2009 - 2010 viisime koostöös Maanteeametiga läbi helkuri kandmise tähtsust meelde tuletava kampaania "Saada sõbrale helkur!"