PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Viis soovitust, et kodust ei saaks külmkamber ning batuut ei lendaks lõunasse

Käes on aeg, mil koduomanikel tasub enne talve saabumist kontrollida kütteseadmete korrasolekut, vaadata üle hoov ning suvekodu olemasolul see talveks valmis seada.

Kindlustusettevõte PZU annab mõned soovitused, kuidas kõige paremini talveks valmistuda.

Küttekolded tuleb üle vaadata
Kui korstnad, küttekolded ja –seadmed on korras, saab rahulikuma südamega oma elamise soojaks. Iga viie aasta järel peab ahjud-pliidid-korstnad üle vaatama ja puhastama kutsetunnistustega korstnapühkija, muul ajal võib seda teha elanik ise. Enne külmade saabumist tuleb kontrollida ka teisi küttesüsteeme, samuti veevarustust ja -torustikke ning tellida vajadusel vajalikud parandus- ja hooldustööd.

Suitsuandur olgu töökorras, puuküttel hoonetes peab olema vinguandur
Lisaks regulaarsele suitsuanduri testimisele tuleb majapidamistes kontrollida ka tulekustutite seisukorda. Päästeameti soovitusel võiks majapidamistes olla kuuekilone vaht- või pulberkustuti ning tulekustutustekk. Alates 1. märtsist 2021 on vingugaasiandur kohustuslik puuküttel ahju, pliidi või kaminaga hoonetes, kuhu andurid tuleb paigaldada hiljemalt 1. jaanuariks 2022.

Ohtlikud puud tuleb maha võtta, oksi kärpida
Tormikahjude vähendamiseks on soovitav puudelt lõigata oksad, mis on kuivanud ja võivad tuules murduda, ohustades inimesi, ehitisi või muud vara. Ilmselgelt ohtlikud puud tuleb maha võtta. Ka naaberkinnistule kukkuv puu võib kaasa tuua suuri kulusid. Isegi kui kindlustus katab kannatanu kahju, võidakse esitada nõue „süüdi“ oleva naaberkinnistu omanikule.

Lahtised asjad tuleb hoovist katuse alla viia
Sügistormid on saabumas ning kahjude ennetamiseks tuleb kõik lahtised aiatarbed ja -mööbel viia kinnisesse panipaika. Batuut võib äärmisel juhul jääda õue, aga see peab olema tugevasti maa küljes kinni, sest muidu tõuseb see tormiga lendu. Ka kerged ehitusmaterjalid ning muud lahtised esemed võivad tuule alla võtta.

Suvekodu kindlalt lukku ja vesi välja
Kui jätate suvekodu talveks omapead, siis tuleb aknad ja uksed kindlalt sulgeda, lahtine vara hoovist kokku korjata ning lasta vesi välja boileritest ja veetorustikust, et need külmakraadide tulles ei lõhkeks. Ka püsielukohast pikemaks ajaks ära minnes on soovitatav alati vesi kinni keerata. Kindlasti tasub kaaluda valvesüsteemide paigaldamist suvemajadesse, kus pikka aega ei viibita, et hoida eemal kutsumata külalisi.

Fotol: tuule alla võtnud batuut, kindlustushüvitis oli 300 eurot  (allikas: PZU).

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.