PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kindlustuskahjudes on näha ehitusvahu pealetungi

E-võtmega autode varguste oht püsib

PZU Kindlustus (PZU) kattis oktoobris klientide kahjusid 3 miljoni euro eest ning kümne kuuga 25,4 miljoni euro ulatuses, mis mõlemal puhul teeb aastakasvuks ligikaudu 20 protsenti. Oktoobris jäid silma ehitusvahu tekitatud kahjujuhtumid, teatas PZU.

Kuude lõikes oli PZU-l tänavu rohkem kahjusid vaid märtsis (3,1 miljonit eurot) ning oktoobri kahjudest läks 64 protsenti sõidukikindlustuse arvele. Suurematest kindlustusvaldkondadest näitas keskmisest suuremat kasvu eraisikute varakindlustus.

„Oktoobris tekitas mitmeid kahjuteateid ehitusvaht, mis osadel juhtudel rikkus sõidukeid ning ühel korral täitus sellega kliendi korteri ventilatsiooniava ülemisel korrusel toimunud remondi käigus. Vahukahjusid lisandus ka käesolevas kuus,“ ütles PZU varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Oktoobri kohta lisas Habakukk, et mitmel juhul purunesid laste käe läbi aknad ja teleriekraanid ning kuigi talv on alles tulekul, tõi esimene oktoobrikuine lumi juba mitmeid kahjuteateid.

PZU tuletab ka meelde, et elektroonilise võtmega autode varguseoht püsib, kuigi politsei tabas novembri keskel organiseeritud autovargustes kahtlustatava Leedu kodaniku. Sellest hoolimata tuleks oma auto turvalisusele jätkuvalt pöörata täiendavat tähelepanu. Eriti valvas peab olema sõidukite puhul, mida saab käivitada võtmeta. Soovituste kohta saab lugeda: https://pzu.ee/elektroonilise-votmega-autode-varguseoht-pusib-2/.

Fotol: ehitusvahu põhjustatud kahju (allikas: PZU)

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.